You are not connected. Please login or register

مسعودی ریحان در نامه‌ای به آقاتهرانی: یا شاگرد خود را تادیب کنید یا کرسی درس اخلاق در کابینه را ترک کنید

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

PersianBoy

avatar
مدیرکل سایت
مدیرکل سایت
تعجب بنده و امثال بنده در این است که در دولت های پیشین با وجود عدم پیش بینی چنین کرسی کمتر شاهد اینگونه رفتارها و بیانات کنایه‌آمیز و دور از ادب و اخلاق اسلامی بودیم.

کلمه:یک عضو فراکسیون خط امام(ره)مجلس در نامه‌ای با خطاب قرار دادن مرتضی آقاتهرانی استاد اخلاق کابینه با اشاره به ادبیات محمود احمدی‌نژاد این ادبیات را در شان مقام ریاست دولت ندانست به انتقاد از ادبیات احمدی نژاد در مقابل نمایندگان ملت پرداخت.

به گزارش «پارلمان‌نیوز»، متن نامه غلامحسین مسعودی ریحان نماینده اصلاح‌طلب مردم اهر و هریس بدین شرح است:

همکار معزز حضرت حجت الاسلام حاج شیخ مرتض آقا تهرانی

نماینده محترم مردم شریف تهران ری شمیرانات و اسلامشهر

معلم اخلاق هیات دولت

با سلام و عرض ادب و ارادت

به استحضار می‌رساند، بر من و شما پوشیده نیست که انقلاب اسلامی بر آمده از نهضتی است که برای حاکمیت و تحقق ارزشهای والای اسلامی و انسانی، مجاهدت‌ها ایثارگری‌ها و مبارزات طولانی انسانهای آزاده‌ای با پرچم اخلاق، عدالت، آزادی و آزادگی به رهبری یک معلم اخلاق و روحانی مجاهد و مرجع دینی به صف مبارزه با طاغوت، تبعیض، دیکتاتوری؛ خود رایی یک نظام سلطانی شتافتند.

ملت آزاده ایران در سه دهه‌ای که از پیروزی این انقلاب شکوهمند می‌گذرد تحریم‌ها تهدیدها تهاجم‌ها و عدم برخورداری‌های بسیاری را با هدف حاکمیت اخلاق عدالت استقلال و آزادی به جان خریده است.

مردم انقلابی در این سالها اگر چه ناله‌ها و دلخوری‌های هم داشته‌اند اما سکان هدایت جامعه را به کسانی که از میان خود برگزیده اند سپرده‌اند و همواره مسئولانی که با ادب اسلامی و اخلاق انسانی خود را خادم مردم دانسته است را ستوده‌اند.

به استحضار انور گرامی برسانم که در جامعه ایرانی و اسلامی هر وقت خانواده و جامعه از اخلاق و رفتار یکی از بچه‌ها وامانده باشد به مدرسه و معلم اخلاق مراجعه می‌کنند، اینک لازم دانستم که سفره دلمان را نزد شما پهن کنم چون حضرتعالی در این چند سال اخیر بعنوان معلم اخلاق هیات دولت معرفی و شناخته شده‌اید و مطمئنا همچون یک معلم از صعود و ترقی شاگردان مشعوف و از نزول و شکست اندوهگین می‌شود و این صعود و نزول را همواره در آموزه های خود در نظر دارد.اینک نسبت به ادبیات یکی از شاگردانتان متذکر می‌شود.

بحث من در مورد سخنان آقای رییس‌جمهور که دربرنامه زنده تلویزیونی در ساعت ۲۱ آخرین پنج شنبه سال ۱۳۸۸ در مورد حمل و نقل و هدفمند کردن یارانه‌ها نسبت به مجلس و تعدادی از نمایندگان آن ابراز داشتند.

همانطور که حضرتعالی استحضاردارید جایگاه و شان ریاست جمهوری در تمام کشورهای دنیا جایگاه رفیعی است، خصوصا در جمهوری اسلامی این جایگاه علاوه از پست و مقام دارای مقام معنوی و روحانی می‌باشد و می‌تواند بعنوان الگو و سرمشق برای داخل و خارج از کشور خصوصا برای جوانان باشد.

این درحالی است که در سخنان ایشان از ادبیاتی استفاده می‌شود که در شان آن مقام نمی‌باشد و اگر از طرف معلم جامع الشرایطی مثل شما تذکراتی داده نشود، شاید در جامعه بد آموزی‌هایی صورت گیرد که جبران آن در آینده سخت خواهد بود.

آنگاه که نماینده مجلس به نفهمیدن متهم می‌شود، چگونه می‌توان انتظار داشت در فرداها اگر مطالبات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی توده‌های جامعه در جهتی متفاوت با سیاست‌ها و اقدامات دولت‌مردان واقع شد مردم به نفهمیدن متهم نشوند؟!

تنگ‌نظری در برخی اظهارات و موضع‌گیری ها به آنجا رسیده است که حتی یک نماینده مردم از روحانی گرفته تا اقتصاددان اصولگرا که نشان جانبازی بر سینه‌اش می درخشد در دایره دلسوزان قرار نمی‌گیرد و به نافهمی متهم می شود!

آنچه حقیر را به نگاشتن این نامه ترغیب کرد حضور جنابعالی در کرسی است که در دولت های نهم و دهم در دولت برای تدریس مکارم اخلاق به صندلی‌های سالن جلسات هیات دولت افزوده شده است.

تعجب بنده و امثال بنده در این است که در دولت های پیشین با وجود عدم پیش بینی چنین کرسی کمتر شاهد اینگونه رفتارها و بیانات کنایه‌آمیز و دور از ادب و اخلاق اسلامی بودیم.

از جنابعالی که الحمدالله به لباس روحانیت و دانش معرفت دینی، ملبس و مجهز هستید و در این مدت در کمیسیون و در مجلس از انفاس قدسی و بیانات شما بهره‌ها برده‌ایم، انتظار این بود که متعلمان جنابعالی در هیات دولت هم از کلاس‌های وعظ و اندرز و اخلاق و رفتار جنابعالی متاثر شوند و الگو بگیرند در غیر این صورت به مانند هر معلم دیگر بخاطر حفظ جایگاه رفیع معلمی و حفظ شان و منزلت همکارانتان در مجلس از شاگرد و شاگردان خود در قبال این ادبیات توضیح بخواهید و تادیب کنید و یا کرسی نمادین درس اخلاق را به قهر ترک کنید تا باشد که شاید قهر استاد شاگرد را به خود بیاورد.

با امید به انکه در نظامی که از نام و نشان آن تا ارکان آن آراسته به اسلام است شاهد اخلاق اسلامی و رفتار محمدی باشیم.

والسلام علیکم و رحمه الله برکاته

برادر شما غلامحسین مسعودی ریحان


__________________
واعظی پرسید از فرزند خویش هیچ دانی مسلمانی به چیست؟ صدق و بی آزاری و خدمت به خلق هم عبادت، هم کلید زندگیست گفت زین معیار اندر شهرما یک مسلمان هست آن هم ارمنیست
View user profile http://WWW.PARSiYAN.TK

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum