You are not connected. Please login or register

مسجد جامعی: گره مطبوعات بادست باز می شود نه دندان

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

PersianBoy

avatar
مدیرکل سایت
مدیرکل سایت
جرس: احمد مسجدجامعی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دوران ریاست جمهوری سیدمحمد خاتمی در گفت​و​گو با نشریه «مشق آفتاب» اظهار داشت می​توان گره مطبوعات را با دست باز کرد.

به گزارش خبرآنلاین وزیر ارشاد اسبق در گفت​و​گویی مفصل درباره موضوعات مختلفی از جمله تغییر رنگ پرچم در برنامه​های مختلف و توقیف مطبوعات صحبت کرده است. او درباره تغییر رنگ پرچم و واکنش​هایی که نسبت به این مساله نشان داده شده، اظهار داشت: « این کاری که انجام شد کار بدی بود.»

او ادامه داد: « وقتی در مطبوعات یک مطلب نوشته می‌شود، به عذرخواهی کفایت نمی‌کنند. تذکر می‌دهند، مطبوعات را تعطیل می‌کنند و افراد را دادگاهی می‌کنند. ما که با مطبوعاتمان که تیراژهای محدود چند هزار تایی دارند برخورد‌های دشواری می‌کنیم و پرونده به دادگاه می‌فرستیم، نباید درباره پرچم آن هم در یک مراسم رسمی تنها عذرخواهی کفایت کنیم. باید مقداری با موضوع جدی‌تر برخورد شود. نحوه نگاه نباید دو گانه باشد. وقتی موضوع مردم مطرح است سخت گیری‌ها به آن صورت باشد و وقتی نوبت مسئولان است، تنها یک عذرخواهی انجام شود. تغییر رنگ پرچم کار بدی بود و تکرار آن بدتر.»

مسجدجامعی همچنین درباره وضعیت مطبوعات در کشور اظهار داشت: « اگر نگاه ما انسجام اجتماعی و همبستگی باشد، اولین راه این موضوع این است که اجازه گفت‌وگو بدهید. همه گروه‌ها که از جایگاه خود برخوردار هستند باید در ایجاد این گروه‌ها همبستگی و مشارکت داشته باشند. حداقل این حضور و مشارکت این است که امکان شنیدن صدا وجود داشته باشد.»

او ادامه داد: «مطبوعات هم یکی از جاهایی است که این امکان را فراهم می‌کند. اگرما با این ظرفیت با تنگ نظری برخورد کنیم، عوارض آن از حوزه اجتماع به حوزه‌های دیگر کشیده می‌شود. یعنی شما اگر گره‌ای که می‌شود با دست باز کرد خیلی باید دور از مبانی باشید که بخواهید آن را با دندان باز کنید. مطبوعات از جاهایی است که می‌توان گره را با دست باز کرد. اگرشما نتوانید در حوزه فرهنگ هنز مدیریت کنید، بدانید که در حوزه‌های دیگر مدیریت دشوار خواهد بود.»


__________________
واعظی پرسید از فرزند خویش هیچ دانی مسلمانی به چیست؟ صدق و بی آزاری و خدمت به خلق هم عبادت، هم کلید زندگیست گفت زین معیار اندر شهرما یک مسلمان هست آن هم ارمنیست
View user profile http://WWW.PARSiYAN.TK

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum