You are not connected. Please login or register

انتقاد از رهبری؛ دلیل بازداشت نوه هاشمی رفسنجانی در آغاز سال نو

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

PersianBoy

avatar
مدیرکل سایت
مدیرکل سایت
جرس: بنا به گزارش منابع آگاه خبری، دلیل دستگیری حسن لاهوتی، پسر ۲۳ سالۀ فائزه هاشمی و نوۀ آیت الله هاشمی رفسنجانی که در ساعات اولیۀ بامداد دوشنبه دوم فروردین ماه در فرودگاه امام خمینی تهران بازداشت شد، "انتقاد از رهبر جمهوری اسلامی" بوده است.


خبرنگار جرس به نقل از منابع مطلع در این زمینه گزارش کرد که در تماس تلفنی هاشمی رفسنجانی با صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه و تحقیق لاریجانی، دلیل دستگیری حسن لاهوتی، شنود تلفن وی توسط مقامات امنیتی ایران بوده است. این گزارش خاطرنشان می سازد "لاهوتی طی تماس تلفنی ماهها قبل خود از محل تحصیلش در لندن با یکی از دوستانش در تهران، از آقای خامنه ای انتقاد کرده بود و به نظر مقامات، الفاظ بکار رفته در این مکالمه تلفنی "اهانت به مقام رهبری" بوده است.


لازم به ذکر است مطابق اصل بیست و پنجم قانون اساسی شنود، استراق سمع و ضبط مکالمات تلفنی ممنوع است."


گزارش خبرنگار جرس همچنین می افزاید "نوه هاشمی تعطیلات نوروز را در بند ۲۰۹ زندان اوین میهمان وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی می باشد."


لازم به یادآوری است فائزه هاشمی به همراه چهارتن دیگر از خانوادۀ هاشمی، در جریان اعتراضات مردمی به نتایج انتخابات ریاست جمهوری، سی خرداد ماه سال گذشته بازداشت شدند . بازداشت خانواده هاشمی به دلیل حمایت آنان از جنبش سبز بود و از همان زمان فرزندان هاشمی مورد حملات وسیع و دامنه دار افراطیون حامیِ دولت قرار گرفتند.


گفتنی است تنها یک روز به عید نوروز هم حسین مرعشی برادر همسر هاشمی رفسنجانی برای گذراندن حبس یک ساله خود روانه زندان گردید، هرچند این بازداشت کوتاه بود واوبا حکم مرخصی برای تعطیلات نوروزی از زندان خارج شد، ولی بنظر می رسد پس از حملات لفظی و پرونده سازی علیه خانواده هاشمی، دور جدیدی از حملات علیه رئیس مجلس خبرگان رهبری آغازشده است.


__________________
واعظی پرسید از فرزند خویش هیچ دانی مسلمانی به چیست؟ صدق و بی آزاری و خدمت به خلق هم عبادت، هم کلید زندگیست گفت زین معیار اندر شهرما یک مسلمان هست آن هم ارمنیست
View user profile http://WWW.PARSiYAN.TK

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum