You are not connected. Please login or register

وضعیت وخیم مریم ضیاء بعد از شش روز اعتصاب غذا در زندان

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

PersianBoy

avatar
مدیرکل سایت
مدیرکل سایت
شبکه جنبش راه سبز (جرس): به گزارش رسانه های خبری و منابع حقوق بشری، وضعیت جسمانی مریم ضیاء، فعال مدنیِ زندانی، در ششمین روز از اعتصاب غذا، رو به وخامت گذاشته و دچار ضعف شدید و عوارض ناشی از اعتصاب غذا شده است.


به گزارش سامانه خبری فعالین حقوق بشر و دموکراسی در ایران، این فعال حقوق کودک که چند روز بعد از حوادث خونین عاشورای تهران بازداشت و در بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می شد، چندی پیش به بند عمومی زندان اوین و میان مجرمین خطرناک منتقل شد که به همین علت و همچنین در اعتراض به ادامه بازداشت غیرقانونیِ خود، از هفته گذشته دست به اعتصاب غذا زده است.


این گزارش خاطرنشان می سازد "هم اکنون ایشان از ضعف شدید، سر درد و سایر عوارض ناشی از اعتصاب غذا رنج می بردو بدلیل بیماریهایی که دارد و ناچار به استفاده از داروهایی خاص می باشد، داروها بدلیل اعتصاب غذای ایشان، تاثیراتی خطرناک بر سلامتی وی باقی خواهد گذاشت."


فعالین حقوق بشر و دموکراسی همچنین اعلام کردند بیش از دو هفته پیش از طرف فردی بنام «نو فرصتی»، بازپرس امنیتی شعبه ۱۱دادگاه انقلاب شهر ری به منصور حیات غیبی، همسر این فعال مدنیِ محبوس خبر داده شد که با سپردن وثیقه سی میلیون تومانی می تواند همسرش را آزاد کند؛ که ایشان بعد از فراهم ساختن سند و انجام تمام مراحل اداری، به بازپرسی مورد نظر مراجعه کرد که فرد مزبور بدلیل فشارهای شخصی بنام «یاسری»(بازجوی وزارت اطلاعات)، مانع آزادی موقت مریم ضیاء گردید و علیرغم توقیف سند، کماکان به بازداشت غیر قانونی او ادامه دادند.


از آخرین وضعیت این فعال حقوق کودک و مدافع کودکان کار و خیابانی، هنوز خبر جدیدی در دست می باشد و خانواده و فعالان حقوق بشری نسبت به سلامتی و وضعیت جسمی ایشان ابراز نگرانی شدیدی کرده اند.


همسر مریم ضیاء، منصور حیات غیبی نیز، از اعضای هئیت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه است که طی چند سال اخیر، همراه با منصور اسانلو و گروهی دیگر از فعالین صنفی، بارها مورد بازداشت و حمله و اهانت قرار گرفته اند.


__________________
واعظی پرسید از فرزند خویش هیچ دانی مسلمانی به چیست؟ صدق و بی آزاری و خدمت به خلق هم عبادت، هم کلید زندگیست گفت زین معیار اندر شهرما یک مسلمان هست آن هم ارمنیست
View user profile http://WWW.PARSiYAN.TK

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum