You are not connected. Please login or register

پیام نوروزی قدیمی ترین زندانی سیاسی ایران؛ هرگز ناامیدی را به خود راه نداده و نخواهیم داد

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

PersianBoy

avatar
مدیرکل سایت
مدیرکل سایت
عباس امیرانتظام وارد سی و یکمین سال حبس خود شد
جرس: عباس امیرانتظام قدیمی ترین زندانی سیاسی ایران، در پیامی نوروزی و ارسال تبریک برای تمام ایرانیان، ضمن ستایش آنها بعنوان ملتی بزرگ و حماسه آفرین، خواستار ادامۀ راه مبارزه از طریق ابتکارعمل، مسالمت کامل و صبر پیشگی تا تحقق آرمانهای جنبش شد.

مهندس امیرانتظام، معاون نخست وزیر و سخنگوی دولت موقت مرحوم مهندس مهدی بازرگان وبا سابقه ترين زندانی سياسی ایران پس از انقلاب می باشد. از جمله اتهاماتی که باعث بازداشت امیرانتظام در ۲۸ آذر ۱۳۵۸ گردید، "تلاش برای انحلال مجلس خبرگان، مخالفت با ولایت فقیه و ارائه اطلاعات سری به آمریکائیها" ذکر شد که البته هرگز ثابت نشد.
با وجود این همه غم، باز هم تنها نیستم

عباس امیرانتظام در آغاز پیام نوروزی خود، ضمن بیان اینکه "سالهاست با احساسی دوگانه به استقبال سال نو می‌روم و این بار نیز همچون گذشته بر این باورم که به رغم غم نهفته در خود، باز هم تنها نیستم"، خاطرنشان ساخت "با توجه به آنچه در ماه‌های پس از خرداد ۸۸ بر ملت بزرگ ما گذشت، یقین مرا به آنچه تا کنون باور داشتم دو چندان کرد."

وی باور و یقین خود را نیز چنین توصیف کرد: "ما ملت بزرگی هستیم، جوانان ما بزرگ اند با روحی عظیم که در کالبد کوچکشان نمی گنجد. آنها حماسه آفرین‌اند و لذا آینده، با تمام رویدادهای تلخ و شیرین اخیر، روشن تر و امید بخش تر از همیشه در انتظار آنهاست."یاد شهدای ماههای اخیر و خانواده آنان

قدیمی ترین زندانی سیاسی ایران که وارد سی و یکمین سال بازداشت خود می شود، همچنین یاد و خاطرۀ شهدای حوادث پس از انتخابات را نیز گرامی داشته و تاکید کرد "تلاش می‌نمایم یادآوری چشمان اشک‌بار مادران و پدرانی که عزیزان خود را ناباورانه طی ماه‌های اخیر از دست داده و لذا عزادار در کناره سفره هفت سین تهی از ذوق و شعف سال نو خواهند نشست، نتواند تمامیت ذهنی‌ام را از هم بپاشد تا قادر باشم در سکوت خود خواسته‌ام همچنان اندیشه نمایم و در میان فریادهای بی صدایم به چاره جویی‌ها ادامه دهم."صبر و حرکت گام به گام به جلو

امیر انتظام در پیام نوروزی خود خطاب به ایرانیان خاطرنشان نمود "هنوز بر این باورم که باز هم بایستی صبر پیشه کرد و آرام آرام گام به جلو نهاد، تا بتوانیم در این گذار، با بکارگیری ابتکارات و خلاقیت‌ها، و با بهره گیری از تجارب و دست آوردهای جنبش مدنی، به پیگیری بی وقفه مطالبات خود ادامه دهیم، اما آنچه باید یادآور شوم این است که این اقدام فقط و فقط با مسالمت کامل و با پرهیز از هرگونه اقدام تحریک آمیزی باید صورت پذیرد. اینجانب یقین دارم که ملت خردمند و خردجوی ما، با بهره گیری از متانت سیاسی، و با تکیه بر اراده و توان ملی خود، و صد البته به دور از وابستگی به دیگران به راه مقدسش تا رسیدن به اهداف موجه خود ادامه خواهد داد."رفراندم راستین ملی

سخنگوی اولین دولت پس از انقلاب همچنین متذکر شد "همانگونه که بارها عنوان کرده‌ام، همواره بر این باورم که نخستین مرحله در راه کسب موفقیت نهایی، فقط از طریق ایجاد امکان برگزاری یک رفراندوم راستین ملی، که تحت نظارت جهانی باشد، محقق خواهد گردید. رفراندومی که برای این ملت صبور فرصتی فراهم آورد تا بتواند سرنوشت سیاسی و اجتماعی خود را به دست خود، و با در نظر گرفتن منافع ملی و فراملی و با درایت و بینشی منطقی، به دور از هر گونه برخورد احساسی با قضایا، اتخاذ نماید."
هرگز ناامیدی را به خود راه نداده و نخواهیم داد

پرسابقه ترین زندانی سیاسی کشور در پایان پیام خود، ضمن تاکید مجدد بر بیگناهی خود و مقاومت خود در برابرظلمی که به نا حق بر وی رفته، خاطرنشان ساخت "اینجانب با آغاز سال نو، سی و یکمین سال زندانی بودنم را نیز آغاز می‌نمایم. سی و یک سالی که تحملش را مدیون لطف خداوندی و ایمان مطلق به بی گناهی‌ام می‌دانم. سی و یک سال در برابر ظلمی که به نا حق بر من رفته است مقاومت کردم، بنابراین من و خانواده ام نیز دل شکسته و جریحه دار هستیم. ولی هرگز ناامیدی را به خود راه نداده و نخواهیم داد. پس بیایید همگی در پاسداری از خون‌های ریخته شده بیگناهان و با همین قلب های شکسته و دردمند، دیگر بار امیدوار بودن و شادی جستن را با یکدیگر تمرین کنیم و آنقدر به این تمرین ادامه دهیم که به این نتیجه برسیم که ما «هستیم» و چون «هستیم» می‌توانیم شادی آفرین باشیم. «هستیم» و باید به این «بودن» آنقدر ادامه دهیم تا به اهداف مشروع و خداپسندانه خود جامه عمل بپوشانیم."


لازم به ذکر است امیرانتظام هم اکنون مدتهاست که در مرخصی استعلاجی به سر می‌برد و هر روز ممکن است بر اساس نظر دستگاه قضائی، به زندان بازگردانده شود.


__________________
واعظی پرسید از فرزند خویش هیچ دانی مسلمانی به چیست؟ صدق و بی آزاری و خدمت به خلق هم عبادت، هم کلید زندگیست گفت زین معیار اندر شهرما یک مسلمان هست آن هم ارمنیست
View user profile http://WWW.PARSiYAN.TK

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum