You are not connected. Please login or register

تجمع اعتراضی جمعی از سینماگران برای آزادی جعفرپناهی در مقابل زندان اوین

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

PersianBoy

avatar
مدیرکل سایت
مدیرکل سایت
شبکه جنبش راه سبز (جرس): بنا به گزارش رسانه های خبری، جمعی از سینماگران برجستۀ کشور، از جمله بهمن فرمان آرا، تهمینه میلانی، مجتبی میرطهماسب، شادمهر راستین و چندین تن دیگر، همراه با خانواده های خود و بستگانِ دیگر زندانیان سیاسی، در لحظۀ تحویل سال در مقابل زندان اوین تجمع کرده وهمزمان با درخواست آزادی زندانیان سیاسی کشور، خواستار آزادی جعفر پناهی شدند.


لازم به ذکر است طی روزها و شب های اخیر و بویژه روز تحویل سالِ نو و عید نوروز، خانواده ها و دوستان زندانیان سیاسی، در مقابل زندان اوین دست به تجمعات اعتراضی زده و خواستار پاسخگوئی مقامات زندان و آزادی عزیزان خود شده بودند.


به گزارش سامانه خبری پویا، از عصر روز شنبه، همزمان با آغاز تجمعات خانواده ها، تعدادی از سینماگران کشور نیز دست به تحصن جهت درخواست آزادیِ جعفر پناهی زده بودند که با آرایش نظامی نیروهای انتظامی و پلیس ضدشورش در جلوی درب زندان مواجه شدند.


ماموران امنیتی همچنین بشدت مانع برپایی سفره های هفت سین خانواده های زندانیان سیاسی در مقابل زندان شده و تعداد زیادی از تجمع کنندگان را با زور متفرق کرد.


جعفر پناهی، سینماگر مطرح و بین المللی ایران، از اولین ساعات بامداد سه شنبه ۱۱ اسفندماه گذشته که طی یورش شبانه به منزل شخصی اش، همراه با خانواده و مهمانان خود دستگیر گردید، کماکان در بازداشت به سر می برد و خبری از وی در دست نمی باشد.


تلاشهای جهانی، کمپین های مختلف و درخواست های داخلی و خارجی برای آزادی این سینماگر بین المللی و حامی جنبش سبز مردم ایران، کماکان بدون پاسخ از سوی مقامات قضائی یا امنیتی ایران مانده است .


__________________
واعظی پرسید از فرزند خویش هیچ دانی مسلمانی به چیست؟ صدق و بی آزاری و خدمت به خلق هم عبادت، هم کلید زندگیست گفت زین معیار اندر شهرما یک مسلمان هست آن هم ارمنیست
View user profile http://WWW.PARSiYAN.TK

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum