You are not connected. Please login or register

ضرب و شتم محسن برزگر فعال دانشجویی محبوس در زندان بابل

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

PersianBoy

avatar
مدیرکل سایت
مدیرکل سایت
جرس: درحالیکه محسن برزگر، دانشجوی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل از دو هفته پیش جهت سپری کردن دوره محکومیتِ خود، در زندان بابل (واقع در استان مازندران) به سر می برد، روز یکشنبه و در اولین روز سال نو، توسط مجرمین خطرناکِ آن زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته و عازم بیمارستان گردید.


برزگر، دبیر فرهنگی سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و ایمان صدیقی دیگر دانشجوی آن دانشگاه که در جریان اعتراضات گسترده به نتایج انتخابات ریاست جمهوری دستگیر و بعد از مدتی بازداشت، توسط دادگاه انقلاب به حبس محکوم شده بودند، دو هفته پیش (۱۷ اسفندماه) با بدرقۀ تلخ دانشجویان و کادر علمی آن دانشگاه، جهت سپری نمودن دوران حبس به زندان مرکزی بابل منتقل شدند.


به گزارش منابع مطلع خبری، این فعال دانشجوئی که از زمان ورود به زندان در بند مجرمین خطرناک و متهمین به قتل نگهداری می شد، روز گذشته مورد ضرب و شتم دو تن از زندانیان خطرناک این زندان قرار گرفته و در حالی که افسر نگهبان بند و جمعی از زندانبانان ناظر این صحنه بوده و هیچگونه عکس العملی نیز از خود نشان نداده بودند، بر اثر شدت جراحت به بهداری زندان منتقل گردید.


این منبع آگاه خبری خاطرنشان کرد "این امر تائید کننده دستور اداره اطلاعات شهرستان بابل مبنی بر آزار و اذیت دانشجویانِ منتقد در زندان می باشد و اداره اطلاعات بابل در گذشته نیز با ضرب و شتم شدید دانشجویان سعی در فشار و اعتراف گیری از دانشجویان آن دانشگاه و دانشگاه مازندران (بابلسر) را داشته است."


بنا بر همین گزارش، برزگر اکنون در بهداری زندان بابل بستری بوده و مسئولین زندان اجازه مرخصی به او نداده اند.


محسن برزگر، ایمان صدیقی دو دانشجوی دانشگاه نوشیروانی بابل و محمد اسماعیل زاده وبلاگ نویس بابلی اکنون در بند مجرمین خطرناک دوران محکومیت خود را سپری می کنند که این قاعده، بر خلاف ضوابط زندان های کشور می باشد.


لازم به ذکر است برزگر پیش از معرفیِ خود به زندان، در حالیکه در بدرقۀ همکلاسی های خود بود، طی نامه ای سرگشاده ای خطاب به دانشجویان نوشته بود "تنها آزاد زیستن را سزای انسانیست، آنکه آزاد زندگی می کند، همواره تغییر می کند و می آفریند و آزادی هم اختیار اوست در برگزیدن راهش برای تغییر."


وی خاطرنشان کرده بود "امروز درد من از آنانیست که نمی بینند مرگ انسانیت را، آنانی که خفت اینگونه زیستن را پذیرفته اند، آنان که مرگ انسانیت خویش را پذیرفته اند و تو آنچنان باش که سزاوار توست..."


دبیر فرهنگی سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به ده ماه حبس تعزیری و یکسال محرومیت از تحصیل محکوم شده است.


__________________
واعظی پرسید از فرزند خویش هیچ دانی مسلمانی به چیست؟ صدق و بی آزاری و خدمت به خلق هم عبادت، هم کلید زندگیست گفت زین معیار اندر شهرما یک مسلمان هست آن هم ارمنیست
View user profile http://WWW.PARSiYAN.TK

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum