You are not connected. Please login or register

ادامه تجمع های شبانه بستگان زندانیان در مقابل اوین

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

PersianBoy

avatar
مدیرکل سایت
مدیرکل سایت
شبکه جنبش راه سبز (جرس): چندین شب است که بستگان و یاران دستگیر شدگان روز عاشورا، مقابل زندان اوین جمع می‌شوند و آزادی فوری و بدون شرط عزیزان خود را می‌‌‌‌‌طلبند. خانواده دستگیرشدگان سالروز انقلاب نیز از دو شب قبل به این گروه پیوسته‌اند.

به گفته شهود عینی، گردهمایی خانواده‌های زندانیان دربرابر اوین، از ساعت ۱۹ شروع شده و گاه تا ساعت ۲۳:۳۰ ادامه می‌یابد. خروج هر زندانی از اوین، با غریو شادی جمعیت، کف، سوت یا صلوات همراه می‌شود. خانواده‌ها معمولا گرد زندانی آزاد شده حلقه می‌زنند و احوال و شرایط عزیزان خود را می‌‌پرسند.

فعالان حقوق بشر و دمکراسی در ایران گزارش می‌دهند که در شامگاه ۲۴ بهمن، دست‌کم ۲۵۰ نفر روبروی زندان اوین جمع شده و خواستار رهایی فرزندان و عزیزان خود بودند. بنا بر این گزارش، تعدادی دیگر از دستگیرشدگان روز عاشورا با وجودی که روز شنبه تعطیل عمومی بود، از اوین آزاد شدند.

به گزارش دویچه وله، برخی از این زندانیان آزاد شده برای جمعیت تعریف کرده‌اند که روز عاشورا پس از دستگیری، به ساختمانی در میدان حر منتقل شده‌اند. آنها روایت کرده‌اند که پس از بازداشت، مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته و وادار شده‌اند تا برهنه و تنها با یک شورت، ۴ ساعت در هوای آزاد بایستند. زندانیان جوان نقل کرده‌اند که این آزار و تحقیر به ویژه برای دستگیرشدگان مسن‌تر، تحمل ناپذیر بوده است.


__________________
واعظی پرسید از فرزند خویش هیچ دانی مسلمانی به چیست؟ صدق و بی آزاری و خدمت به خلق هم عبادت، هم کلید زندگیست گفت زین معیار اندر شهرما یک مسلمان هست آن هم ارمنیست
View user profile http://WWW.PARSiYAN.TK

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum