You are not connected. Please login or register

اطلاعیه سایت کلمه:" کلمه " می ماند…

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

وطن سبز

avatar
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد
ما همچنان به وظیفه انتقال اخبار و اطلاع رسانی شفاف علی رغم همه محدودیت هاٰ،فشار ها و تهدیدات ادامه خواهیم داد و از آنجا که معتقدیم “ما بیشماریم” و ایمان داریم اگر افراطیون و تندروها تمام تلاش و توان خود را بکار بگیرند، بازهم نخواهند توانست به جنگ اطلاع رسانی و انتقال آزادانه اخبار بروند، ایمان داریم که “کلمه” و “کلمات” باقی می مانند و آنچه رفتنی است استبداد و تنگ نظری و کوته بینی ست.
سایت خبری –تحلیلی کلمه فعالیت اطلاع رسانی خود را از سر گرفت.

در پی دزدیده شدن دامنه سایت کلمه توسط گروهی موسوم به ارتش سایبری اخلال موقت و کوچکی در شب ۲۲ بهمن در فرایند اطلاع رسانی کلمه رخ داد.

این برای اولین بار نبود که سایت رسمی میر حسین موسوی مورد حملات شدید از داخل و خارج کشور قرار می گرفت .از شب انتخابات ریاست جمهوری که در یک اقدام شبهه کودتای اینترنتی اکثر سایت های خبری و اطلاع رسانی از دسترس خارج شدند.کلمه نیز آماج حملات قرار گرفت.

علی رغم همه فشارها، تهدیدها،حملات داخل و خارج از کشور و فیلتر شدن چند بار سایت با آدرس های مختلف، سایت کلمه همچنان در صحنه ماند و به وظیفه اطلاع رسانی خود در چارچوب قانون اساسی و با احترام به حقوق مخاطب برای دریافت شفاف و صادقانه اخبار و ارزش نهادن به اصل جریان اطلاع رسانی آزاد به فعالیت خود ادامه داد.تنها دوران وقفه درحرکت سایت، چندین هفته پس از انتخابات بود که به دلیل تغییر و تحولات داخلی و تشکیل تحریریه حرفه ای، کلمه از فعالیت ایستاد و با بازسازی و رفع برخی مشکلات وظیفه خود را ازسر گرفت. بنابراین حملات و فشار ها در طول ماههای گذشته هیچ گاه نتوانست وقفه ای در حضور سبز سایت رسمی میر حسین موسوی داشته باشد.

اما در شب ۲۲ بهمن و قبل از برگزاری راهپیمایی بزرگداشت این روز آنچنان که پیش بینی می شد به دنبال نگرانی های فراوانی که از حضور حامیان سبز و انتشار اخبار نحوه برخورد و سرکوب حضور سبز معترضان به رفتارها و عملکردهای چند ماهه اخیر داشتند؛ حملات به سایت کلمه به اوج خود رسید و در نهایت منجر به خارج شدن سایت از دسترس مخاطبین شد.

به دنبال این اقدام برای چند ساعتی امکان ارسال خبر وجود نداشت که با تلاش تیم فنی ارگان رسمی میرحسین موسوی از راهزنان اینترنتی که از سوی دولت حاضر رسما حمایت می شوند، پس گرفته شد.

تحریریه کلمه و تیم فنی آن تمام تلاش خود را به کار گرفت تا سایت در روز ۲۲ به وظیفه اصلی خود در انتشار اخبار و نحوه برخورد ها با حامیان جنبش سبز و مردم همیشه در صحنه عمل کند.از این رو علی رغم همه مشکلات اخبار مربوط به حضور و محاصره نخست وزیر محبوب امام درحاشیه راهپیمایی توسط لباس شخصی ها،برخورد وضرب و شتم دکتر زهرا رهنورد در جریان حضور بانوی سبز در راهپیمایی، همچنین حوادثی که برای مهدی کروبی و سید محمد خاتمی رییس جمهور سابق از سوی گروههای فشار و لباس شخصی ها رخ داد و سرکوب خشونت آمیز مردم در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن طی گزارشاتی به اطلاع مخاطبین رسید.

اما از اواخر شب برای چند ساعتی جریان اطلاع رسانی در کلمه دچار اختلال گردید و دزدان فضای مجازی موفق به ربودن دامنه سایت شدند.این اتفاق البته با سرعت و تلاش تیم حرفه ای فنی سایت به سرعت کنترل و دامنه برگردانده شد..

از انجا که این اتفاق در روزهای منتهی به تعطیلات رخ داد تیم فنی از این فرصت استفاده کرده و امنیت سایت را ارتقا دادند.

مخاطبین گرامی سایت کلمه اکنون با خیالی آسوده و بدون هیچ گونه نگرانی می توانند همچنان از طریق ارسال ایمیل و ارسال کامنت با کلمه در تماس باشند.

همچنان که پیش از این مدیر سایت کلمه در مصاحبه خود گفت:امروز دیگر مانند زمان های گذشته نیست که با راهزنی و گردنه گیری بتوان مانع از رسیدن قاصد خبری به مقصد شد.

علیرغم همه محدودیت ها و وضعیتی که فرق چندانی با حصر ندارد تلاش می شود تا جریان اطلاع رسانی در مورد آقای موسوی تداوم پیدا کند. و ما(تحریریه و تیم فنی کلمه) امیدوار هستیم، همچنان” کلمه” بعنوان پل ارتباطی جنبش سبز با میرحسین موسوی برای ارتباط و تعاملی دو سویه باقی بماند.

ما همچنان به وظیفه انتقال اخبار و اطلاع رسانی شفاف علی رغم همه محدودیت هاٰ،فشار ها و تهدیدات ادامه خواهیم داد و از آنجا که معتقدیم “ما بیشماریم” و ایمان داریم اگر افراطیون و تندروها تمام تلاش و توان خود را بکار بگیرند، بازهم نخواهند توانست به جنگ اطلاع رسانی و انتقال آزادانه اخبار بروند، ایمان داریم که “کلمه” و “کلمات” باقی می مانند و آنچه رفتنی ست استبداد و تنگ نظری و کوته بینی ست

View user profile

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum