You are not connected. Please login or register

کروبی: استراتژی جدید جنبش سبز به زودی اعلام می‌شود

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

وطن سبز

avatar
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد
مهدی کروبی گفت به زودی‌، برای تعیین استراتژی جدید جنبش سبز، با میرحسین موسوی جلسه‌ای خواهد داشت.

آقای کروبی، زمان برگزاری این جلسه را هفته جاری اعلام کرده و گفته که نتایج آن را به اطلاع طرفداران جنبش سبز خواهد رساند
آقای کروبی به روزنامه ساندی ‌تلگراف گفته است در صورتی که دولت اجازه برگزاری تجمع به مخالفان را ندهد، جنبش سبز ناچار به انتخاب «روش‌های دیگری» خواهد شد.
در روز ۲۲ بهمن، طرفداران جنبش سبز قرار بود با نماد‌های سبز در خیابان‌ها حاضر شوند که به خاطر فشار و تهدید نیرو‌های امنیتی، موفق به چنین کاری نشدند. در این مراسم، مهدی کروبی، محمد خاتمی و میرحسین موسوی نیز مورد هجوم لباس شخصی‌ها و نیروهای امنیتی قرار گرفتند.
دولت ایران بیش از هشت ماه است که به منتقدان و مخالفان خود اجازه برگزاری هیچ تجمعی را نمی‌دهد

«فضایفعلی که تحت تسلط وحشت و نظارت پلیسی است، باید از بین برود و موقعیتی بوجود بیاید که همه مردم بتوانند گردهم بیایند و عقیده خود را نسبت به آینده حکومت ابراز کنند»

به گفته دبیرکل حزب اعتماد ملی، دولت در حال حاضر، «تحمل کمتری» دارد و سعی می‌کند علیه مردم با خشونت رفتار کند.

این رهبر مخالفان دولت اظهار داشته که «ما می‌خواهیم خواسته‌های صلح‌جویانه را در چارچوب قانون اساسی» دنبال کنیم و در این میان، مردم نباید «هزینه‌ بالایی» بپردازند.
کروبی در ادامه این مصاحبه اظهار داشت: «هرگز نمی‌توان از حق مردم گذشت، اما باید راه مناسبی برای احقاق حقوق مردم بیابیم و انقلاب را به مسیر اصلی‌اش بازگردانیم.»
وی در بخش دیگری از اظهارات خود، بر خواسته‌های رهبران مخالفان دولت مبنی بر «آزادی بی‌قید و شرط زندانیان سیاسی، برگزاری انتخابات آزاد، لغو نظارت استصوابی، آزادی مطبوعات و به رسمیت شناختن حق انتقاد» تاکید کرده است

زندگی سیاسی برخی، از جمله بعضی افراد نظامی، به بحران وابسته است. آنها حقوق مردم را انکار می‌کنند و سعی در تسلط به فضای سیاسی و اقتصادی مملکت دارند. میرحسین موسوی و مهدی کروبی، پیش‌تر در بیانیه‌های جداگانه‌ای، تحقق این خواسته‌ها را موجب خروج جمهوری اسلامی از وضعیت «بحرانی» دانسته بودند.
به گفته کروبی، «فضای فعلی که تحت تسلط وحشت و نظارت پلیسی است، باید از بین برود و موقعیتی بوجود بیاید که همه مردم بتوانند گردهم بیایند و عقیده خود را نسبت به آینده حکومت ابراز کنند.»
دبیرکل حزب اعتماد ملی همچنین با انتقاد از ادامه خشونت‌ها‌ علیه معترضان در ایران، گفته است: «زندگی سیاسی برخی، از جمله بعضی افراد نظامی، به بحران وابسته است. آنها حقوق مردم را انکار می‌کنند و سعی در تسلط به فضای سیاسی و اقتصادی مملکت دارند.»
کروبی در بخش دیگری از اظهارات خود افزوده است: علمای عظام نگران اوضاع هستند. آنها نگران حکومت و آینده جمهوری اسلامی ایران هستند

View user profile

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum